''Са собом на ТИ''
Машу не уме да натера да једе
за столом, Касју да заврши домаћи, Стеву да је не зове са оптужбама, цвеће да
не вене, чесме да не цуре, поштара да не прави ђубре у поштанском сандучету,
веш да се брже суши, срце да не лупа, вибратор да не зуји... само је једно
успела: да натера једно срце да је заволи до лудила како би могла да продише!
Оно што је било више не
постоји, оно што ће бити још није дошло, постоји само сад!
А сад је губљење даха, држање
за руке које дира срца, сада су две особе на свету које су једна другој постале
цео свет.
Све је нагурала, нема шта није,
али вибратор је покварен и излизан, дезодоранси са облим црвеним чеповима превише
крути... Ништа не може да јој замени његов јединствени курац који улази и
излази из ње и дира сваки нерв до мозга. Он је њено привиђење и њена жудња,
недостижан као божанство и чудесан у једноставности као цветање цвета, сав је
сневање душе, непрекидна мисао, уздах, дах врели и сунце срца... И ништа јој не
вреди да му гледа у табане тражећи животне рукавце и странпутице, у лист чаја
пресован на препони, у овчију плећку прислоњену на прса, да проверава колико се
поклапа отисак њеног длана са његовим квржицама на замишљеној линији
кастрације... Ни једна магија, бајалица ни урок неће је спасити од рањавања! Најбољи
коагулум, медицински доказано, је срце супротног пола чије је време крвављења
дуже од нормалног.
''Ако ти треба рањено срце да
извршиш притисак на место крвављења, замисли, баш имам једно управо такво.
Слаже се и крвна група!
Ако ме и ноћаш сретнеш на
обали свести, у примраку божјег свезнања, у области таме и беспућа, у земљи
дембелији и земљи недођији где цветају сневалице и надлеће тушта и тма, где
тодорци и чуме ломе зубе о крхотине твога сна – знај да то нисам ја садашња већ
пуноћа мене будуће.
Открићу ти тајну: та будућа,
коначна, која ће све моје потенцијале развити до врхунца – та ће те спасити; ја
– садашња, са недоклијалим семеном тебеспознаје, ја остајем срећна само зато што
с прозора могу да избројим у крововима колико си ми близу и у звездама колико
си ми далеко...
Да ли је сигурније доћи до
тебе преко кровова или са звезде на звезду? Ако пођем крововима, срешћу оџачара,
а оџачар воли да проџара сваки димњак на који наиђе; запећу о ветроказе и
погрешити смер, ноћне птице сакриће ми видик, а мачке луталице засути чинима...
Боље да кренем звездама и прегазим тих беспотребних сто метара раздаљине
ваздушном линијом, јер тренутно ми требају поткожне мере како би попуцали
обручи срца...
Зато, пусти ме у свој сан, не
дозволи да узалуд куцам... моје је да узмичем којекаквим мрежама у царству
Нептуна, а твоје да вучеш конце наводећи ме у рајска насеља; моје је да мислим
да сам се сопственим снагама спасила и да сам ти подвалила, а твоје да се
закунеш да је тако, да ме похвалиш, помилујеш и загонетно се осмехнеш...
Кад сам ја права ја – та те
воли, а када моје ја изађе из себе – та те се плаши.''
- Па да смо пуцали једно у
друго до сада бисмо се ваљда помирили! – допрло је пескирано шапутање из
телефонске слушалице када се јавила.
- Само ме ти зезај овако
умрлу за тобом... – одговорила је Јана.
- Умрлу?
- Да, умрла сам синоћ.
Предозирала се спермом.
- Ово лудило је за
хоспитализацију, знаш ли то? – насмејао се.
- Да, за ову врсту љубави још
није пронађен адекватан назив! Лоцирај се, имам отежано дисање кад не знам где
си!
- Ти си паметница, погоди где
сам...
- Моја памет се тренутно
котрља између твог левог и десног јајца!
- Милим земунским парком и
мислим где си сад да се љубимо на мокрим клупама... Долазим за 10 минута!
- Знаш ли колико је 10
минута? Могу да исечем вене и искрварим, да напуним каду и да се удавим, да
скочим са седмог спрата, да запалим кућу, а може и да ми се роди идеја како да
те присвојим за цео живот...
- Надам се да ћеш се
определити за то последње.







