субота, 22. фебруар 2014.

SEX ON THE BEACH



Из романа ''СА СОБОМ НА ТИ''

Када је неколицини својих најбољих другарица обелоданила тајну да има љубавника, запањила ју је чињеница да Лидија има љубавника већ две године, да се Весна виђала са неким клинцем пре него што се спетљала са ''геронтологијом'', како је називала свог љубавника у поодмаклој доби; Ивана је спавала два пута са мајстором Пером који им је адаптирао стан зато што има ''тако добру гузу'', а њена кума је направила пионирски корак напустивши добро ситуираног мужа са којим је пропутовала пола света и побегла са разбацаним возачем камиона у Косовску Митровицу. При том, све су то биле добре мајке и узорне супруге, изузев Весне, заклете неудаваче.
- Па, ја сам ноторна глупача! – уздахнула је Јана поражено се бацивши на канабе кафеа пред блазираним погледима искупљених другарица – Видела нови курац после десет година и помислила да сам открила Америку!
Другарице су је саосећајно посматрале испијајући sex on the beach у локалном кафеу.
- Шта мислиш – поче Лидија – оно летос када су ти деца месец дана била са бабом на Фушкој гори, а ти полудела као нека шипарица, да ми то све нисмо одмах знале? У теби смо препознале себе и све нам је било јасно. Али, сада када си сама, својом вољом, обелоданила ствар потребно је да ти дамо пар савета.
- Прво и најважније – значајно се наже Весна – да ли Стева зна?
- Зна – покуњено признаде Јана.
- Колико зна?
- Све зна.
- Неопростива почетничка грешка – пресудише једногласно.
- Чекај, баш видео, па зна? – упита Весна.
- Ма, не...
- Онда си признала?
- Нисам ни признала, него је наслутио све. Као и вама, није му промакло моје лудило, смс поруке, невешт покушај да утајим теленор рачун од петнаест хиљада динара са хиљаду и двеста порука...
- Ко-ли-ко? – згрануше се.
- Па, тебе Теленор мора да узме за рекламу!
- Чекајте, жене, да се вратимо на ствар – утишава их Лидија, најискуснија и најразумнија – Дакле, признала ниси, видео није, па, шта онда зна? Ништа! Ако се икада поведе разговор све поричи. Све! Кажи му: хоћеш сад да ти окренем тог мог фамозног љубавника да ти он каже да се нисмо креснули?
- Али, како да оправдам ноћ коју сам на Стевине очи провела код њега? – упита Јана док је језиком ловила сламчицу – Све дотле је могао само да сумња, али тада му је било јасно као дан!
- Шта?! Преспавала си код љубавника?
- Преспавала.
- Друга неопростива почетничка грешка.
- Шта има да спаваш код љубавника? – загракта Весна – Спава се код куће, крај мужа, а љубавници су ту да се креснеш. Чим почну нешто да зановетају, одмах разлаз. Тако сам ја прекинула са оним мојим малим. Почео са неким слинављењем, те ја се заљубио, те теби звони телефон за време секса, мени то смета, када те зовем не јављаш се а ја се питам где си или још горе: с ким си! Молим? Ја теби да се правдам где сам и с ким сам? Чиме си ме ти то обавезао да ти се правдам? Јеси ли ми држао главу док повраћам, јеси ли ме у пола ноћи возио у болницу? Ниси. Да, али зар ми ниси рекла да се јебем к`о бог? Рекла сам и да лижеш к`о Леси, па шта, то свима кажем? Спавање не долази у обзир. То је већ знак интиме и најбољи пут да се сруши брак, што је не неопростива, него грешка за вешање на сред Теразија.
- Добро, и шта сад?
- Стева је ту, није те напустио – констатоваше.
- Да, али се удаљио.
- Преболеће.
- Мени се чини да њега у ствари највише брине само једно: да неко други, са стране не сазна!
- А! Типично за мушкарце – рече Ивана.
- Што би рекао Лала: што сам видео, видео сам, али ако чујем... – додаде Весна.
- Проћи ће и то, а ти: што си причала причала си – надовеза се Лидија.
- Остаје све унутар круга најоданијих другарица – узвикнуше готово у глас, а Весна као из топа доврши:
- Е, сада испричај неку од најсочнијих секси сцена.
И све три као по команди нагнуше главе ка Јани.


Нема коментара:

Постави коментар